Przychodnia Sołtysowska
Pon – Pt: 8:00 – 18:00 Sb: NIECZYNNE
+48 500 570 520

Probiotyki to wyselekcjonowane szczepy bakterii kwasu mlekowego. Każdy z nas posiada naturalną mikroflorę bakteryjną, zasiedlającą przewód pokarmowy. Jednak czasem środowisko to może zostać zaburzone wskutek stresu, zmiany trybu życia, ale przede wszystkim zmiany sposobu odżywiania, co często ma miejsce podczas podróży.

Radość z podróżowania i zwiedzania świata może nam popsuć biegunka podróżnych. Jest to odmiana biegunki infekcyjnej, występującej u około 20-50 procent wszystkich podróżujących do krajów tropikalnych. Biegunka tego typu zazwyczaj ma podłoże bakteryjne. Do zakażenia dochodzi głównie z powodu zanieczyszczenia środowiska, niedostatecznego zaopatrzenia w czystą wodę oraz nieodpowiednich warunków sanitarnych i higienicznych. Probiotyki mogą być skuteczne w redukcji ryzyka tego typu biegunki. Ich przyjmowanie możemy rozpocząć tuż przed wyjazdem i w czasie jego trwania.

Na rynku dostępnych jest wiele priobiotyków. Przykłdem jest Laktifort- preparat, który zawiera dobroczynny, doskonale przebadany szczep bakterii Lactobacillus rhamnosus. W każdej kapsułce znajduje się aż 6 miliardów żywych kultur bakterii oraz inulina – pożywka dla bakterii pozwalająca im jeszcze lepiej działać.
Nie ważne czy są to wakacje, wyjazd weekendowy czy służbowy, nie dajmy popsuć sobie podróży. Wystarczy mieć przy sobie probiotyk.